Chcę wiedzieć

Tutaj znajdziesz ciekawe wskazówki i porady Ekspertów kampanii Zdrowy Plecak. Dowiesz się z nich, jak wybrać zdrowy plecak lub tornister, a także co jeszcze możesz zrobić, aby zadbać o prawidłową postawę i zdrowy rozwój swojego dziecka.

Plecak czy tornister – ważne aspekty medyczne

31.07.2020 | ZdrowyPlecak.pl

Poprosiliśmy ekspertów z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego o opinię na temat, który nurtuje wielu rodziców – na co zwrócić uwagę, wybierając plecak lub tornister na nowy rok szkolny. Warto to wiedzieć przed zakupem.

Czytaj więcej

Dobre nawyki szkolne – FILM

21.07.2020 | ZdrowyPlecak.pl

Właściwy wybór plecaka to nie wszystko. Dlatego w trzecim odcinku cyklu „Zdrowy Plecak” opowiemy o dobrych praktykach związanych z noszeniem, dopasowaniem i pakowaniem plecaków i tornistrów szkolnych. Fizjoterapeutka dziecięca dr n. med. Elżbietą Binek pokaże, na co zwrócić uwagę i jak przekazać dobre nawyki dzieciom.

Czytaj więcej

Jak wybrać zdrowy plecak – FILM

21.07.2020 | ZdrowyPlecak.pl

W drugim odcinku cyklu filmów edukacyjnych „Zdrowy Plecak” dr n. med. Elżbieta Binek, fizjoterapeutka dziecięca, tłumaczy, jakie cechy i funkcje powinien posiadać tornister lub plecak szkolny, aby był bezpieczny i zdrowy dla dziecka oraz pomagał w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.

Czytaj więcej

Problem większy niż się wydaje – FILM

21.07.2020 | ZdrowyPlecak.pl

Zapraszamy na pierwszy odcinek cyklu filmów edukacyjnych „Zdrowy Plecak”, w którym z pomocą naszej ekspertki dr n. med. Elżbiety Binek wyjaśniamy, na czym polega problem przeciążonych kręgosłupów i stawów u dzieci. Dowiedz się, jakie są tego konsekwencje i jak im zapobiegać.

Czytaj więcej

Odwieczne dylematy mamy i taty

15.07.2020 | Aneta Kowalska, mama i blogerka

Wybór tornistra lub plecaka szkolnego dla swojego dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Aneta Kowalska, autorka bloga Świat Karinki, dzieli się z nami swoimi sposobami i doświadczeniami podwójnej mamy.

Czytaj więcej

Czy plecak może być niebezpieczny?

09.07.2020 | Ewa Biedrzycka, Quality Manager St. Majewski

Każdego roku w sklepach pojawiają się setki modeli i wzorów plecaków oraz tornistrów szkolnych. Różnią się między sobą konstrukcją, wzornictwem, materiałami i oczywiście ceną. Jak wybrać ten najlepszy dla dziecka? Zobacz, na co zwrócić uwagę, aby upewnić się, że plecak lub tornister będzie naprawdę bezpieczny, trwały i funkcjonalny.

Czytaj więcej

Jak przeciwdziałać wadom postawy? 

29.06.2020 | dr nauk med. Elżbieta Binek

Brak przyzwyczajeń rekreacyjnych, nawyków związanych z uprawianiem sportu, a przede wszystkim niedostatek ruchu przyczyniają się do ograniczenia sprawności fizycznej oraz wpływają niekorzystnie na kształtowanie się postawy ciała. Dowiedz się, jak ruch może przeciwdziałać wadom postawy u Twojego dziecka.

Czytaj więcej

Po czym rozpoznać wadę postawy u dziecka?

29.06.2020 | dr nauk med. Elżbieta Binek

Dzieci w wieku szkolnym są szczególnie narażone na wykształcenie się u nich wad postawy. To krytyczny okres dla postawy fizycznej dziecka. W leczeniu wad postawy u dzieci i młodzieży ogromną rolę odgrywa ich wczesne wykrycie i zdiagnozowanie. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę.

Czytaj więcej

Jak wybrać zdrowy plecak i tornister?

09.06.2020 | dr nauk med. Elżbieta Binek

Wady postawy występują u 68% dzieci. Dowiedz się, na co zwracać uwagę wybierając plecak lub tornister szkolny oraz jak bezpiecznie go używać, aby nie przyczyniał się do powstawania lub utrwalania wad postawy u Twojego dziecka.

Czytaj więcej