Chcę wiedzieć

Tutaj znajdziesz ciekawe wskazówki i porady Ekspertów kampanii Zdrowy Plecak. Dowiesz się z nich, jak wybrać zdrowy plecak lub tornister, a także co jeszcze możesz zrobić, aby zadbać o prawidłową postawę i zdrowy rozwój swojego dziecka.

Czym kierować się przy wyborze plecaka i tornistra? – film

06.08.2021 | ZdrowyPlecak.pl

Zbliża się nowy rok szkolny, a Ty zastanawiasz się nad wyborem właściwego tornistra lub plecaka dla swojego dziecka? Nasza ekspertka, dr n.med. Elżbieta Biniek wyjaśnia, dlaczego konstrukcja plecaka i tornistra jest ważna i jaką funkcję spełnia pas piersiowy.

Czytaj więcej

Czy zdrowy plecak może być fancy?

04.08.2021 | Agnieszka Fita Dział Kreacji i Wzornictwa

Kiedyś mieliśmy dwa rodzaje plecaków: ładne lub praktyczne. Na szczęście te czasy mamy już za sobą. Bo nasze plecaki i tornistry szkolne LOOZZ są jednocześnie stylowe i funkcjonalne. Czy testujemy je na dzieciach i młodzieży? Być może. 😉 Dowiedz się więcej o tym, jak powstają nasze w kolekcje w najnowszym artykule.

Czytaj więcej

Pas piersiowy – gadżet czy funkcjonalność zdrowego plecaka?

27.07.2021 | dr nauk med. Elżbieta Binek

Wybór odpowiedniego plecaka to nie taka prosta sprawa. Wśród licznych możliwości dostępnych na rynku, warto zwrócić uwagę na plecaki i tornistry posiadające tzw. pas piersiowy. Dowiedz się więcej o jego funkcjonalności.

Czytaj więcej

Plecak przyjazny dziecku? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

27.07.2021 | dr nauk med. Elżbieta Binek

Kiedy wybierasz plecak lub tornister, weź go koniecznie do ręki i poczuj wagę. Im lżejszy, tym lepszy. Nie zapomnij też zajrzeć do środka. I koniecznie załóż go dziecku na plecy, regulując szelki, aby mieć pewność, że pasują do siebie.

Czytaj więcej

Plecak czy tornister – ważne aspekty medyczne

31.07.2020 | ZdrowyPlecak.pl

Poprosiliśmy ekspertów z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego o opinię na temat, który nurtuje wielu rodziców – na co zwrócić uwagę, wybierając plecak lub tornister na nowy rok szkolny. Warto to wiedzieć przed zakupem.

Czytaj więcej

Dobre nawyki szkolne – FILM

21.07.2020 | ZdrowyPlecak.pl

Właściwy wybór plecaka to nie wszystko. Dlatego w trzecim odcinku cyklu „Zdrowy Plecak” opowiemy o dobrych praktykach związanych z noszeniem, dopasowaniem i pakowaniem plecaków i tornistrów szkolnych. Fizjoterapeutka dziecięca dr n. med. Elżbietą Binek pokaże, na co zwrócić uwagę i jak przekazać dobre nawyki dzieciom.

Czytaj więcej

Jak wybrać zdrowy plecak – FILM

21.07.2020 | ZdrowyPlecak.pl

W drugim odcinku cyklu filmów edukacyjnych „Zdrowy Plecak” dr n. med. Elżbieta Binek, fizjoterapeutka dziecięca, tłumaczy, jakie cechy i funkcje powinien posiadać tornister lub plecak szkolny, aby był bezpieczny i zdrowy dla dziecka oraz pomagał w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.

Czytaj więcej

Problem większy niż się wydaje – FILM

21.07.2020 | ZdrowyPlecak.pl

Zapraszamy na pierwszy odcinek cyklu filmów edukacyjnych „Zdrowy Plecak”, w którym z pomocą naszej ekspertki dr n. med. Elżbiety Binek wyjaśniamy, na czym polega problem przeciążonych kręgosłupów i stawów u dzieci. Dowiedz się, jakie są tego konsekwencje i jak im zapobiegać.

Czytaj więcej

Odwieczne dylematy mamy i taty

15.07.2020 | Aneta Kowalska, mama i blogerka

Wybór tornistra lub plecaka szkolnego dla swojego dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Aneta Kowalska, autorka bloga Świat Karinki, dzieli się z nami swoimi sposobami i doświadczeniami podwójnej mamy.

Czytaj więcej

Czy plecak może być niebezpieczny?

09.07.2020 | Ewa Biedrzycka, Quality Manager St. Majewski

Każdego roku w sklepach pojawiają się setki modeli i wzorów plecaków oraz tornistrów szkolnych. Różnią się między sobą konstrukcją, wzornictwem, materiałami i oczywiście ceną. Jak wybrać ten najlepszy dla dziecka? Zobacz, na co zwrócić uwagę, aby upewnić się, że plecak lub tornister będzie naprawdę bezpieczny, trwały i funkcjonalny.

Czytaj więcej