Chcę wiedzieć

Tutaj znajdziesz ciekawe wskazówki i porady Ekspertów kampanii Zdrowy Plecak. Dowiesz się z nich, jak wybrać zdrowy plecak lub tornister, a także co jeszcze możesz zrobić, aby zadbać o prawidłową postawę i zdrowy rozwój swojego dziecka.

Czy zdrowy plecak może być fancy?

Kiedyś mieliśmy dwa rodzaje plecaków: ładne lub praktyczne. Na szczęście te czasy mamy już za sobą. Bo nasze plecaki i tornistry szkolne LOOZZ są jednocześnie stylowe i funkcjonalne. Czy testujemy je na dzieciach i młodzieży? Być może. 😉 Dowiedz się więcej o tym, jak powstają nasze w kolekcje w najnowszym artykule.

Bezpieczeństwo w parze z modą

Przy wyborze zdrowego plecaka w głównej mierze naszą uwagę zwracają jego medyczne aspekty i to, czy zastosowane w nim rozwiązania będą pozytywnie wpływać na postawę dziecka. A co z jego wizualnym wyglądem, który jest tak ważny dla dziecka, gdyż na jego podstawie dokonuje swojego wyboru? Otóż wbrew krążącym stereotypom zdrowy wcale nie musi być nudny i kojarzyć się wyłącznie z medycznymi aspektami. Bezpieczeństwo i funkcjonalność to niejedyne atuty zdrowego plecaka. Odkryj plecaki i tornistry, które są lekkie, oddychające, chroniące kręgosłup, ale i jednocześnie modne, kolorowe, a wręcz stylowe!

Gdzie szukamy inspiracji?

LOOZZ to luz, po prostu. Mówią designerzy plecaków i tornistrów brandowanych znakiem LOOZZ. Synergia swobody, lekkości, nowoczesności, niewymuszonego stylu, bijącego w takt głosu młodego pokolenia.

Doświadczeni projektanci artykułów szkolnych LOOZZ nieustannie nadstawiają uszu, by usłyszeć, czym żyją najmłodsi i móc co roku zaprezentować nowe kolekcje odpowiadające nie tylko najnowszym trendom, ale i potrzebom ich użytkowników. Za każdym razem, rozpoczynając prace nad kolekcjami, przyglądają się nadchodzącym trendom i weryfikują je z oczekiwaniami młodych odbiorców. Nasi odbiorcy to dla nas bezcenne źródło inspiracji i wiedzy o tym, jak ukierunkować stylistykę produktów – mówi Agnieszka Fita – manager Działu Kreacji i Wzornictwa. Na tej podstawie wybieramy kolory i tematy do przyszłych kolekcji. Dużo kolorów, dużo tematów.

Jak powstaje plecak LOOZZ?

Burza mózgów, paleta modowych inspiracji, wywiady z dziećmi i młodzieżą, a potem już tylko prace designerskie i produkcyjne.

Dla lepszego zwizualizowania przyszłej kolekcji, wcześniej przygotowane propozycje wzornicze nakładane są na makiety, np. plecaka. Dzięki temu można lepiej ocenić, czy dany pomysł dobrze sprawdzi się na wybranych produktach i czy konieczne będzie wprowadzenie dodatkowych zmian.

Takich projektów powstają dziesiątki. Jest to pula, z której po długiej selekcji, zostaje zaledwie kilka wzorów.

Ale to jeszcze nie jest koniec. Kolejnym etapem jest przygotowanie próbek materiałów, które pozwalają ocenić, jak wybrane projekty prezentują się na tkaninach. Dobierane są rodzaje druku i dodatki. Po odszyciu gotowego produktu wprowadzane są ewentualne modyfikacje, a wszystko po to, żeby wypracować jak najlepszy efekt finalny produktu. Etapów pracy w procesie powstania plecaka jest wiele, dlatego też przygotowania do stworzenia nowej kolekcji dzieją się z co najmniej rocznym wyprzedzeniem.

 

Efekt końcowy cieszy nie tylko oko

Jako doświadczony producent, kreując produkty pamiętamy nie tylko o ich stronie estetyczniej, ale równie ważna jest strona użytkowa. Tak powstają fancy plecaki LOOZZ, które dzięki bogatej organizacji wewnętrznej i licznym komorom świetnie sprawdzają się w szkole oraz piękne w swej prostocie, klasyczne, lekkie modele idealne są na spacer, wycieczkę czy rower. Nieważne czy do szkoły, czy na rower, musi być modnie, estetycznie, bezpiecznie i zdrowo dla kręgosłupa. Plecaki LOOZZ wyposażone są w miękkie, komfortowe szelki, wyprofilowane plecy, zapięcie w pasie mostkowym oraz liczne elementy refleksyjne, dla lepszej widoczności.

Moda, która cieszy oko, a także funkcjonalność i bezpieczeństwo produktów to podstawowe, a zarazem najważniejsze wyznaczniki pracy nad zdrowym plecakiem marki LOOZZ.

Agnieszka Fita, Dział Kreacji i Wzornictwa

Agnieszka Fita
Dział Kreacji i Wzornictwa
St. Majewski